BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
03.08.2018
Punktualnie o godzinie 17.00, w środę 1 sierpnia w Świnoujściu rozpoczęły się obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Delegacje władz cywilnych i wojskowych świnoujskiego garnizonu uczestniczyły w uroczystościach upamiętniających to wydarzenie.


Główne uroczystości związane z rocznica wybuchu Powstania miały miejsce pod pomnikiem Orła Białego. W uroczystej zbiórce uczestniczyli przedstawiciele władz miejskich, delegacje wojska oraz służb mundurowych, środowiska kombatanckie, harcerze oraz mieszkańcy miasta. Zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez świnoujską młodzież. Delegacje złożyły pod pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów. Na czele delegacji 8. Flotylli Obrony Wybrzeża stał komandor Zygmunt Białogłowski, zastępca dowódcy flotylli.


Punktualnie o godzinie 17.00 w mieście włączone zostały syreny alarmowe a na okrętach stacjonujących w świnoujskim Porcie Wojennym uruchomiono tyfony. Zwyczaj ten przypomina o bohaterstwie i heroicznej walce o wolność uczestników powstania.

 

 

GALERIA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych