BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
Święto Narodowe Trzeciego Maja
04.05.2018
W czwartek, 3 maja, marynarze z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża uczestniczyli w obchodach Narodowego Święta Trzeciego Maja zorganizowanych w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Dziwnowie. Na okrętach flotylli podniesiono wielką galę banderową i świetlną.

O godzinie 10.00 w świnoujskim kościele pw. Chrystusa Króla, z udziałem asysty wojskowej, odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Uczestniczył w niej dowódca flotylli kontradmirał Krzysztof Zdonek, delegacje z dowództwa flotylli, Komendy Portu Wojennego oraz jednostek wojskowych 8.FOW. Po mszy, na Placu Słowiańskim przy udziale kompanii honorowej flotylli oraz świnoujskiej orkiestry wojskowej delegacje wojska, policji i pozostałych służb mundurowych, lokalnych władz, instytucji i stowarzyszeń złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem "Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczpospolitej". Bezpośrednio po uroczystościach odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Wojskowej Świnoujście.

W Dziwnowie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji rozpoczęły się mszą świętą odprawioną w kościele parafialnym pw. Świętego Józefa. Następnie przy "Pomniku Zwycięstwa" miała miejsce uroczystość złożenia wiązanek i kwiatów. W dziwnowskich uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy, kompania honorowa oraz delegacje 8. Batalionu Saperów. Delegacje oraz poczet sztandarowy z 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego uczestniczyli w uroczystościach w Międzyzdrojach.


Galeria uroczystości w Świnoujściu


Galeria uroczystości w Dziwnowie


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych