BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
Nowy dowódca ORP Bukowo
26.02.2018
Dzisiaj, poniedziałek 26 lutego, w świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość objęcia obowiązków dowódcy ORP Bukowo. Nowym dowódcą okrętu wchodzącego w skład 12. Dywizjonu Trałowców został kapitan marynarki Marek TUREK.

Uroczystość objęcia obowiązków dowódcy okrętu odbyła się zgodnie z marynarskim ceremoniałem. W trakcie uroczystości komandor porucznik Robert LISOWSKI - dowódca 12. Dywizjonu Trałowców wręczył nowemu dowódcy "Znak Dowódcy Okrętu" symbol sprawowania władzy nad okrętem i jego załogą. Znak ten powiewać będzie na maszcie ORP Bukowo przez cały okres dowodzenia okrętem przez kapitana marynarki Marka TURKA.
Gratulując nowego stanowiska, dowódca dywizjonu złożył nowemu dowódcy okrętu życzenia wszelkiej pomyślności, sukcesów w realizacji celów oraz zgodnie z marynarską tradycją "stopy wody pod kilem". Kapitan marynarki Marek TUREK podziękował dowódcy dywizjonu za okazane mu zaufanie oraz obiecał pełnić funkcję dowódcy okrętu rzetelnie i odpowiedzialnie.

 


Trałowiec ORP Bukowo - TR 632 wchodzi w skład 12. Dywizjonu Trałowców z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Podobnie jak pozostałe trałowce świnoujskiego dywizjonu został zbudowany w Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Jest to jednostka małomagnetyczna, przeznaczona do poszukiwania i niszczenia min kontaktowych i niekontaktowych, postawionych w zagrodach minowych lub pojedynczo. Ograniczenie pola magnetycznego osiągnięto głównie dzięki zastosowaniu w konstrukcji kadłuba i pokładówki laminatu poliestrowo - szklanego. W skład dywizjonu wchodzi 12 tego typu okrętów.

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych