BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
Żołnierz z 12.DTR w składzie zwycięskiej drużyny podczas ćwiczeń
22.11.2017
Polsko-kanadyjska drużyna, w składzie ze st. bsm. Michałem Jodłoskim z 12. Dywizjonu Trałowców zwyciężyła w zawodach saperskich przeprowadzonych podczas międzynarodowych ćwiczeń "Ardent Defender 2017".

"Ardent Defender" to cykliczne, organizowane od pięciu lat ćwiczenia, których celem jest doskonalenie międzynarodowej współpracy w przeciwdziałaniu zagrożeniom związanym m.in. z improwizowanymi ładunkami wybuchowymi. Manewry odbywały się w Kanadzie z udziałem 250 żołnierzy zajmujących się wykrywaniem i neutralizacją improwizowanych urządzeń wybuchowych. Polacy brali w nich udział po raz trzeci, ale zwycięstwo w towarzyszących manewrom zawodach wywalczyli po raz pierwszy. W tegorocznej edycji ćwiczeń, które trwały od 15 października do 3 listopada, Wojsko Polskie reprezentował sześcioosobowy zespół delegowany przez Zarząd Inżynierii Wojskowej DG RSZ, w tym st. bsm. Michał Jodłoski z 12. Dywizjonu Trałowców ze Świnoujścia.

 

W ostatnich dwóch dniach "Ardent Defender 2017" przeprowadzono saperskie zawody. Rywalizowali technicy zajmujący się wykrywaniem i neutralizacją improwizowanych urządzeń wybuchowych. Do zmagań przystąpiło 10 mieszanych, czteroosobowych zespołów. Polsko-kanadyjski zespół, w którego skład weszli: st. bsm. Michał Jodłoski z 12.DTR oraz kpt. Paweł Medyński z CSWInżiChem wygrali zmagania.

 

 

 

 

 

Źródło: www.polska-zbrojna.pl

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych