BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
Biesiada muzyczna, 65 lat klubu 8.FOW
20.11.2017
W sobotę, 18 listopada, z okazji Jubileuszu 65-lecia Klubu 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odbyła się prawdziwa uczta literacko-kabaretowa, w której uczestniczyła kadra zawodowa i pracownicy wojska.

W biesiadzie wystąpił Krzysztof Daukszewicz - satyryk, poeta, kompozytor, gitarzysta i piosenkarz, który rozśmieszył do łez współczesną satyrą na nasze rodzime problemy i absurdy. Towarzyszyli mu znakomici artyści: Kuba Sienkiewicz - lider zespołu Elektryczne Gitary, który przekonywał, że jak "przewróciło się, niech leży", Bogusław Nowicki - literat, autor tekstów kilkuset piosenek i utworów satyrycznych, kompozytor i wykonawca piosenki autorskiej mówiącej o człowieku, jego marzeniach i tęsknotach oraz Marek Stefankiewicz - znakomity pianista i kompozytor, znany z Budki Suflera.

 

Koncert wypełniły kultowe piosenki z tekstami najwybitniejszych polskich bardów, okraszone zabawną, zaskakującą, satyryczną narracją. Całość nawiązywała do tradycyjnych polskich biesiad poetyckich, w których w lekkiej, humorystycznej formie artyści odnosili się do najbardziej żywotnych problemów współczesności.

 

GALERIA

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych