BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
8. Flotylla Obrony Wybrzeża Mistrzami Marynarki Wojennej
22.09.2017
W minionym tygodniu reprezentacja 8. Flotylli Obrony Wybrzeża brała udział w Mistrzostwach Marynarki Wojennej w pięcioboju wojskowym. Zawody rozegrane zostały w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

Mistrzostwach Marynarki Wojennej w pięcioboju wojskowym odbyły się w dniach 11 – 15 września br. Uczestniczyło w nich łącznie 15 przedstawicieli z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, 3. Flotylli Okrętów, 6. Ośrodka Radioelektronicznego oraz Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego. W skład pięcioboju wojskowego wchodzą konkurencje: strzelanie z karabinu, pokonywanie toru z 20 przeszkodami, pływanie na dystansie 50 metrów z czterema przeszkodami, rzut granatem na celność i odległość oraz cross na dystansie ośmiu kilometrów. Po zaciętej rywalizacji, zaszczytne zwycięskie miejsce wywalczył zespół 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w składzie:

  • kmdr ppor. Mirosław MAZUR – kierownik zespołu / trener reprezentacji 8.FOW;
  • bosm. Katarzyna MIZERA;
  • bsmt Robert GROSICKI;
  • st. mar. Wiesław ZŁOTY;
  • mar. Dawid RÓŻAŃSKI.

 Zawody w Zegrzu poprzedzone były ciężkimi przygotowaniami zawodników, nad którymi czuwał szef Sekcji Wychowania Fizycznego i sportu dowództwa 8. Flotylli Obrony Wybrzeża kmdr ppor. Mirosław MAZUR.


Zwycięskiej drużynie i kierownikowi zespołu 8. FOW gratulujemy sukcesu.

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych