BIP
8. FLOTYLLA OBRONY WYBRZEŻA
Aktualności
Narodowe Święto Niepodległości
10.11.2016
W piątek, 11 listopada, w całym kraju odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Przedstawiciele władz, żołnierze, kombatanci i harcerze wystawią posterunki honorowe, na zorganizowanych uroczystościach patriotycznych złożone zostaną kwiaty.

Świnoujskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się już w czwartek, 10 listopada. Na zorganizowanej w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża zbiórce odczytano rozkaz okolicznościowy i wręczono wyróżnienia. W Sali Tradycji świnoujskiej flotylli wręczono medale resortowe, awansowani zostali starszy bosman Adam Aperliński oraz starszy mat Marek Pyrek. Z okazji święta miał miejsce również turniej piłki nożnej o „Puchar Dowódcy 8.FOW”. Po zaciętej rywalizacji został on wywalczony przez drużynę Komendy Portu Wojennego. W godzinach popołudniowych w Sali Teatralnej MDK ( godz. 18.00, wstęp wolny, ul. Matejki 11 ) odbędzie się koncert okolicznościowy Świnoujskiej Orkiestry Wojskowej oraz zespołu harmonijek ustnych „Animato”.


W piątek, 11 listopada, o godz. 10.00 w kościele pw. Chrystusa Króla odbędzie się msza święta za Ojczyznę. Bezpośrednio po mszy ( około godziny 11.00 ) przedstawiciele 8.FOW na czele z jej dowódcą komandorem Krzysztofem Zdonkiem, kompania honorowa flotylli oraz orkiestra wojskowa i sztandar świnoujskiej Komendy Portu Wojennego wezmą udział w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości na Placu Słowiańskim. Na okrętach stacjonujących w Porcie Wojennym podniesiona zostanie wielka gala banderowa. Ponad to każdy chętny będzie mógł zapoznać się z historią i obecną działalnością 8. Flotylli Obrony Wybrzeża – Sala Tradycji Klubu 8.FOW ( ul. Piłsudskiego 45 ) zostanie udostępniona w godzinach 15.00 - 18.00 do zwiedzania.


Delegacja 8. Batalionu Saperów wraz z pocztem sztandarowym i kompanią honorową weźmie udział w uroczystościach w Dziwnowie, natomiast w Międzyzdrojach obecna będzie delegacja 8. Dywizjonu Przeciwlotniczego wraz z kompanią i asystą honorową oraz pocztem sztandarowym jednostki.

 

GALERIA

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych